Ohlednutí za sportovní sezonou 2016

Autor: Jakub Chříbek

Během letošní sezóny jsme se zúčastnili zhruba 40-ti soutěží, z nich 13 bylo součástí NHHL(noční Hlučínská hasičská liga). Letošní sezónu jsme měli opět tým žen a 2 týmy mužů. Do „B“ týmu  jsme zapojili nové mladé členy a nutno podotknout, že to bylo na začátku sezóny znát.

Hlavním cílem pro všechny týmy bylo uspět v NHHL. Ženy jako obhájkyně vítězství předváděly stabilní a vyrovnané výkony a v rámci třinácti ligových kol si nepřipsaly ani jeden neplatný pokus. Nejrychlejší útok předvádí v Martinově a to 17,67s. Přesto letos na nejlepší neměly a už se zdálo, že obsadí konečnou třetí příčku, ale jak se říká, dokud nesvítí oba terče na posledním závodě, není konec. Což se potvrdilo a ženy obsadily konečné druhé místo v NHHL.

Muži z bečka měli za cíl skončit do 10. místa. To se jim nakonec podařilo a skončili na 9. místě ze 17-ti týmů, i přesto, že začátek sezóny se jim moc nepodařil. Byla vidět nesehranost a možná i nervozita nových členů. Všechna ta dřina a píle na tréninku se začala vracet a objevovat již v druhé polovině sezóny a tým ukázal, že pokud na sobě budou dál, hlavně mladí kluci, pracovat tak můžou myslet hodně vysoko.

Tým chlapů z ačka  měl opět cíle nejvyšší. Jejich sezóna byla ale jako na houpačce. Jednou úspěch poté nezdar v podobě prostřiku či nějakého jiného zaváhání. Nicméně jako ženy jsme v celé lize neměli ani jeden neplatný pokus. Přesto jsme v polovině ztráceli na prvního více než 20 bodů. V druhé polovině jsme ztrátu smazali a ve Strahovicích jsme se už posunuli do čela ligy. Na posledním kole ve Vřesině se opět nabízela paralela s loňským rokem, kde jsme po nezdaru spadli z 1. Na 3. Místo. I letos jsme šli do posledního kola s náskokem 2 bodů na Služovice. Tentokráte jsme si ale o první místo řekli zcela a rezolutně nejlepším časem v historii celé NHHL, který má hodnotu 14,42s.

Tolik ohlédnutí za našimi úspěchy i neúspěchy, bez kterých by to nebylo ono.

Vytvořeno: 12. 12. 2016
Poslední aktualizace: 12. 12. 2016 0:00