2013.04.28 neděle, Okrsková Dolní Benešov

Dolní Benešov okrskové kolo v PS 28.4.2013

Za nepříliš příznivého počasí jsme se ač nezvykle brzy zúčastnili okrskového kola v požárním sportu.

Tento rok tuto akci pořádali hasiči z Dolního Benešova. Na místní hřiště dorazily 3 mužské týmy a to Píšť, Závada a samozřejmě domácí Benešov. U žen si to o prvenství ve 12. okrsku rozdaly týmy Bohuslavic a Závady. Soutěžilo se pouze v kategorii požární útok. Disciplína 100m. překážek byla zrušena. Před samotnými útoky nám ještě své dovednosti předvedly děti. Ukázalo se že práce s mládeží je velmi důležitá a také užitečná, čehož jsme využili i u nás v Závadě k založení malých hasičů. Jak jsem již naznačil v úvodu počasí nebylo úplně ideální. Ideální ale nebyla ani naše forma jelikož to byl náš první letošní útok. Proto jsme celou soutěž brali víceméně tréninkově. V prním útoku jsme zaznamenali po nepříliš jistých shozech čas 16,6s. Podotýkám že čas se měřil ručně pomocí stopek. Ženy ze sebe setřásly velkou počáteční nervozitu a předvedly na začátek sezóny solidní útok s časem  20,8s. Druhé kolo skončilo pro muže ihned na koši, který se utopil v kádi. Ženy čas zaznamenyla i na druhý pokus a to dokonce o necelou vteřinu lepší nežli v kole prvním. Stopky naměřily hodnotu 19,9s. Ani jedno naše družstvo nenašlo přemožitele a tudíž jsme postoupili do dalšího kola.

Vytvořeno: 28. 4. 2013
Poslední aktualizace: 28. 4. 2013 0:00