Denní 2014

Výsledky denní soutěže 31.8.2014

V neděli 31. srpna proběhla při zamračené obloze v Závadě denní soutěž O putovní pohár starosty. Soutěže se zúčastnilo 38 družstev (12 ženských, 26 mužských). Soutěž začala ve 14 hodin odstartováním družstva Závady A, které nasadilo slušnou laťku na začátek s časem 14:779. Následovaly další družstva. Jako šesté jely ženy ze Závady A. Bohužel přes slibně rozběhnutý útok, kdy levý terč byl shozen časem 17:067, pravý proud nedokázal terč sestříknout. Po odběhnutí 14. družstva z Pustkovce došlo, po zaváhání na rozdělovači, ke vniknutí vody na zvukovou aparaturu a vyhození proudu i časomíry. Časomíra byla zprovozněna, ale zvuková aparatura musela být nahrazena pouze amplionem od Sokolu Závada. Na místní soutěži se také chtěli ukázat členové,  kteří pravidelně na soutěže nejezdí. Byly proto pro tuto příležitost sestaveny družstva Závada ženy B a Závada muži B. Závada ženy B skončily s časem 23:285 na 7. místě  a muži s časem 16:493 na místě 11. Takže na to, že vůbec netrénovali, byl to krásný výkon. V druhé půlce soutěže nám nejlepší mužský útok předvedlo družstvo z Prchalova, kteří s časem 14:264 soutěž vyhráli. Stejně tak podobně krásný pokus předvedly ženy ze Svobody, které s časem 17:859 vyhrály v kategorii žen.

Po odběhnutí všech soutěžních družstev a vyhlášení výsledků proběhla ještě ukázka mladých hasičů ze Závady. Prvně vyběhli mladší hasiči. Po drobném zaváhání na rozdělovači a chybě strojníka pokus úplně nedokončili, předvedli ovšem hezký útok. Druzí běželi starší žáci. Ti ovšem špatně nachystali základnu a zapojili si jednu hadici na pravém proudu do sebe. Družstva částečně omlouvá to, že v létě mladí hasiči netrénují. Takže si určitě vezmou tento nezdar k srdci a budou se hned na prvním tréninku plně věnovat přípravě na další sezonu Hlučínské ligy mládeže.

Na závěr bychom rádi poděkovali za účast všem družstvům i návštěvníkům. Doufám, že se vám soutěž líbila a uvidíme se zase příští rok.

pdfVýsledky denní soutěže 2014

Vytvořeno: 31. 8. 2014