SDH v boji proti koronaviru

SDH v boji proti koronaviru Ani v době koronavirové krize náš sbor nezahálel.

Z  facebookových stránek SH ČMS, jsme se dozvěděli o grantu Nadace ČEZ „Krizová pomoc 2020“ určenému k boji proti koronaviru, a protože už dříve jsme uvažovali o tom, jak by mohl náš Sbor v současné krizové situaci pomoci, využili jsme této příležitosti a vypracovali projekt, který jsme zaslali k posouzení Nadaci ČEZ. A byli jsme úspěšní. Z částky 30.000,- Kč, která nám byla poskytnuta, jsme zakoupili ruční zádový postřikovač STIHL a 3D tiskárnu  CREALITY.

Naši členové pak provedli preventivní dezinfenci veřejných prostor v obci. Zaměřili se hlavně na nejvíce frekventovaná místa jako jsou dětská hřiště, zastávky, kontejnery, odpočívadla v okolí obce a místní hřbitov.

Na 3D tiskárně jsme pak, hlavně zásluhou Ing. Petra Stachy, začali tisknout ochranné štíty, které jsme postupně rozdali místním prodavačkám v obchodě TEMPO, hasičům, lékárnám, kadeřnicím, sociálním pracovištím a také jsme štíty předali učitelům Základní školy v Bohuslavicích.

Věříme, že alespoň tímto přispěním jsme podali pomocnou ruku v této nelehké době a děkujeme všem za pomoc.

Vytvořeno: 24. 6. 2020
Poslední aktualizace: 24. 6. 2020 23:35