2011.09.28 Praděd

Výšlap na Praděd 28.9.2011

V den státního svátku, ve středu 28. září, uskutečnila početná skupina hasičů Závada a jejich přátel výšlap na Praděd. Vyjeli jsme v půl 8 ze Závady a po 9 hodině jsme zaparkovali v Karlové Studánce. Pak nás nečekalo nic složitějšího než vyšlapat nahoru, a to údolím Bílé Opavy. V půl 12 jsme zakotvili na chatě Sabinka na Ovčárně. Pak jsme se v krásném slunečném dni pomalu přesunuli až na vrchol Pradědu. Zde jsme měli předem vytipované koloběžky. Tak jsme jen obhlídli okolí a poté se na koloběžkách všech 14 účastníků výpravy rozjelo dolů. Na Ovčárně jsme stihli autobus na Hvězku, odkud jsme pěšky došli přes Karlovou Studánku zpět k autům. Výlet se velmi podařil, i když někteří byli dosti unaveni.

Po zpáteční cestě jsme ještě zastavili na pozdní oběd v Karlově. A před 6 hodinou dojeli zpět do Závady. Tak snad příští rok taky někam zajedeme

Vytvořeno: 28. 9. 2011
Poslední aktualizace: 28. 9. 2011 0:00