Technická pomoc

27.8.2007 - 19:08 - Technická pomoc - Spolupráce se složkami IZS - Vyhledávání osob

JSDH Závada byla požádána starostou obce při spolupráci na vyhledávání osob - zmizelé dívky Ivety S.

Článek z opavsky.denik.cz:
Na Opavsku pátrali po devítileté mentálně zaostalé dívce, našla se v Polsku

Desítky policistů a dobrovolných hasičů zaměstnalo pátrání po devítileté mentálně zaostalé dívce, která se včera ztratila v Závadě na Opavsku. Holčičku bez jakýchkoli známek zranění našli kolegové na polské straně hranice, řekl ČTK mluvčí opavské policie René Černohorský. Dívka, jejíž mentalita vinou zdravotních komplikací odpovídá dvouletému dítěti, zmizela ze svého domova dnes v podvečer, když se projížděla na koloběžce.

"Podle dostupných informací byla na zahradě hlídána, ale přesto zmizela," řekl ČTK mluvčí. Rodiče si mohli dívku převzít ve 23:40, tady po více než pěti hodinách od chvíle, kdy ji začali pohřešovat. Okolí prohledávali dobrovolní hasiči ze sousedních obcí a také policejní hlídky z Hlučína, Velké Polomi a Opavy. Na místě byla i výjezdová skupina kriminalistů.

V dalších dnech bude policie zjišťovat, kudy se dívka pohybovala a jak se dostala do Polska. Dívka se lidí nebojí, ale nekomunikuje s nimi. Je dezorientována a nezná své okolí. Nebyla proto schopna najít sama cestu domů.

Doplnění JSDHO:
JSDH Závada prohledávala prvně les od Závady směrem na Píšť, kde byla dívka naposledy spatřena. Po neúspěšném pátrání se na pokyn Policie ČR přesunula do lesa Závada směr Bělá, kolem pstruží farmy. Ve 23,25 jsme dostali neoficiální informaci o nalezení ztracené dívky. Po ověření a potvrzení informace se jednotka vrátila na základnu. Ukončení zásahu 23:50.

O.Lasák, velitel JSDH

Vytvořeno: 27. 8. 2007