Cvičení českých a polských hasičů v Píšti

V Píšti proběhlo společné cvičení českých a polských hasičů 11.10.2014
Dvě české a dvě polské jednotky dobrovolných hasičů - celkem 30 hasičů - se zapojily v sobotu 11.10.2014 odpoledne do mezinárodního taktického cvičení v obci Píšť (okres Opava). Námětem cvičení byl požár objektu a lesa při hře dětí a jejich menší zranění.

Požár vypukl na střelnici s rozšířením na přilehlý lesní porost. Na místo vyjely dvě české jednotky dobrovolných hasičů - Píšť a Závada. Kvůli zásahu sousedních jednotek z Opavska u jiné události sem museli být povoláni hasiči z Polska - dobrovolné jednotky z obcí Owsiszcze a Boleslaw - kteří velmi rychle přijeli. Hasiči zachraňovali osoby, které se na střelnici nacházely, následně uhasili požár okolního lesa. Voda do cisteren byla doplňována z nedalekého koupaliště. Hasiči si mj. vyzkoušeli vzájemnou komunikaci, také první zdravotnickou pomoc. Vyhodnocení cvičení se pak uskutečnilo v požární zbrojnici v Píšti.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje