777101645
velitel SDH

TFA Hať 2010

TFA Hať 19.6.2010

V sobotu 19. června se uskutečnil v Hati 1. ročník soutěže cyklu TFA. Jedná se o soutěž simulující zásahovou činnost. Cílem soutěže je otestovat fyzickou zdatnost hasičů.

V Hati se soutěžilo v kategorii bez DT, avšak na rozdíl od Hlučína, byl dýchací přístroj na zádech jako zátěž.

Soutěž začala roztahováním 4ks hadic B, dále přenos dvou barelů s vodou, 60 úderů kladivem, transport 80kg figuríny. Dále se vylezlo na lešení a vytáhl se 25kg barel. Poté se již běželo do školní budovy do 3. patra a zase zpět. Závěrem připravili pořadatelé 2m bariéru.

Soutěž byla dosti náročná. Hlavně na vytrvalost. Každopádně patří dík pořadatelům. Ti trať vymysleli velmi dobře a výborný byl způsob startování, kdy každé 3 minuty vybíhal jeden závodník. Čímž soutěž s téměř 50 závodníky skončila do 2,5hodiny. Klobouk dolů.

Ještě jsem nezmínil, kdo se zúčastnil za Závadu. Byli to Tomáš Chříbek, Jaroslav Habura a Ondřej Lasák.