Taktické cvičení MŠ Závada

Taktické cvičení MŠ Závada 30.5.2009

V sobotu 30.května 2009 proběhlo taktické cvičení jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí 12. okrsku. Cílem cvičení bylo prověřit znalosti členů a velitelů jednotek PO.

Průběh cvičení

Ve 12:25 byl vyhlášen poplach členům pomocí SMS a následně pomocí sirény. Byl nám oznámen požár v Mateřské škole v Závadě.

První se na místo dostavila místní jednotka ze Závady, která z důvodu absence DT řídila dopravu, prohlédla nezakouřené prostory a zkontrolovala odpojení plynu a elektřiny. V těsném závěsu se dostavila jednotka JPO Píšť, která se dostala do zakouřeného prostoru s jedním C proudem a po příjezdu JPO Bohuslavice a JPO Dolní Benešov prohledali zasažený prostor. Během zásahu byly nalezeny členy JSDH Závada dvě pohřešované děti v prostoru herny a následně nastražená figurína dítěte v prostoru knihovny. Postižená osoba byla předána venku členům JPO Závada, kde ji byla poskytnuta první pomoc. Po odvětrání prostor byl zásah ukončen.

Jednotky ještě přihlížejícím dětem daly možnost zastříkat si hasičskou kombinovanou proudnicí a pak bylo cvičení ukončeno. Všem jednotkám bylo poděkováno za účast velitelem JPO Závada a byla dána možnost se seznámit s rekonstruovaným objektem MŠ.

Poté se jednotky vrátily na základnu.

Vytvořeno: 30. 5. 2009
Poslední aktualizace: 30. 5. 2009 0:00