TFA Hrabyně 2010

TFA Hrabyně 4.9.2010

Dne 4.9.2010 jsme se zúčastnili TFA v Hrabyni, a to ve složení Ondřej Lasák a Jakub Chříbek. Z původně avizované dvojice se závodu nezúčastnil J. Habura z důvodu důležitější akce. Naštěstí se pro závod rozhodl nový závodník Jakub Chříbek, i když to bylo jen 2 dny před závodem. Do Hrabyně jsem dorazili ve 12:30 hod. Poté jsme si prohlédli trať, která už na první pohled vypadala dost náročně. Nicméně jsme se nezalekli a rozhodli jsme se trať pokořit – nebo se aspoň o to pokusit.

Soutěž se konala ve dvou kategoriích – s dýchací technikou včetně nasazené masky a s dýchacím přístrojem jako zátěž.

Po představení tratě pořadatelem mohl závod v Hrabyni začít. Po úvodním hvizdu vyběhlo dvoučlenné družstvo na trať s dvěma hadicemi B na rameni, které museli roztáhnout. Po roztažení a překonání pneumatik se závodníci museli poprat se zavodněnou hadicí C a sestříknout plechovku na vzdálenost asi 5 m. Následovalo překonání nádrže s vodou. Po prolezení rourou a přenesení dvou hadic B v kotouči se před závodníky objevila překážka v podobě 2m bariéry. Po překonání následoval slalom kolem kuželů a lávka. Pokračovalo se transportem 80kg figuríny na nosítka a poté se figurína i s nosítky přenesla přes překážku. Celá trasa transportu figuríny měla min.80 m. Po položení figuríny na určené místo, vzali závodníci kladiva a vyrazili k hamer boxu, kde museli provézt 30 úderů. Po 30ti úderech uchopili hasiči 70kg barel a přenesli ho na vzdálenost 20m. Před poslední překážkou následovalo roztažení a spojení dvou hadic B od hydrantu k rozdělovači. Na závěr si pořadatelé připravili pro závodníky dvě pneumatiky od kamionu. Tyto pneumatiky museli hasiči převalovat zhruba 15 m.  A konečně následovalo to, co si většina účastníku přála chvíli po startu – CÍÍÍÍL.

TFA se zúčastnilo zhruba 21 družstev. Dvojice ze Závady soutěžila v kategorii s dýchacím přístrojem jako zátěž a skončila s časem 9:41 min. Úspěchem bylo už to, že jsme se dostali do cíle. Jakub se ukázal jako dobrý sparing partner, i když se závodu TFA zúčastnil poprvé a na přípravu neměl žádný čas.

Vytvořeno: 4. 9. 2010
Poslední aktualizace: 4. 9. 2010 0:00