Dopravní automobil Renault Master obce Závada v okrese Opava

Dopravní automobil Renault Master obce Závada v okrese Opava Dopravní automobil Renault Master obce Závada v okrese Opava

Dopravní automobil DA-L1Z na podvozku Renault Master 2,3 dCi byl předán hasičům v obci Závada na Opavsku v srpnu 2018. Slavnostní posvěcení vozidla proběhlo v neděli 19. srpna po dožínkové mši svaté otcem Vojtěchem Janštou.

Paní starostka obce Ing. Andrea Lorková předala veliteli jednotky Ing. Ondřeji Lasákovi klíče od nového vozidla a popřála, ať vozidlo slouží ke spokojenosti všech hasičů i občanů.

Dopravní automobil pro SDH Závada realizovala společnost MOTO-TRUCK CZ s.r.o. Při finální úpravě vozidla byl velitel jednotky spolu s hlavním strojníkem osobně přítomen ve výrobním závodě společnosti MOTO-TRUCK. Tímto si sám mohl upřesnit zástavbu dle vlastních požadavků. Vozidlo bylo předáno hasičům o tři měsíce dříve než byl plánovaný termín dodání.

Devítimístní Renault Master 2,3 dCi s přeplňovaným vznětovým motorem o výkonu 107 kW splňuje emisní normu Euro 6. Převodovka je manuální, šestistupňová. Sedadla jsou umístěná ve třech řadách, prostřední z nich je otočena proti směru jízdy.

Renault Master je dlouhý 5 548 mm, široký 2 070 mm a vysoký 2 970 mm i s hliníkovým žebříkem 2970 mm. Maximální přípustná hmotnost je 3 500 kg.

Na kabině je vozidlo osazeno světelnou a zvukovou signalizací. Na střeše je umístěno VRZ zábleskového typu. V přední masce je osazen pár zábleskových LED světel.

Druhá řada sedadel v prostoru kabiny je otočena proti směru jízdy ve stylu lavice. Toto řešení jim poskytuje komfortní dostatek místa nejen při nástupu a výstupu jednotky, ale i při převlékání na hasičských soutěžích. Pod sedadly druhé řady se nachází prostor pod výklopnou lavici a pod třetí řadou se nacházejí dva boxy pro uložení požárního materiálu vyrobené z hliníkového plechu. Podlaha je z vodovzdorné jednostranně laminované překližky s protiskluzovou vrstvou mezi sedadly. Ta mají dvoubodové bezpečnostní pásy. Nechybí topení nezávislé na chodu motoru a jízdě.

Zadní náprava má třílistová péra, při plném zatížení tak vůz zůstane ve vodorovné poloze. Dopravní automobil je vybaven digitální radiostanicí Matra TPM 700 . Pro osvětlení ú zásahu slouží dvě ruční svítilny Adalite. O osvětlení okolí vozu se stará trojice LED světel na bocích a zadní části. O konzervaci a dobíjení akumulátorů se stará zásuvka Mag Code u dveří řidiče.

Vestavba je od prostoru posádky oddělena pevnou přepážkou. Police jsou vyrobeny z hliníkových profilů a lze je variabilně nastavit. V podlaze jsou čtyři kotvící body s tažnou silou 3 kN pro každý z nich.

Ve vybavení najdeme lékárničku, variabilní ruční vyprošťovací nástroj, hasicí přístroje, řezák bezpečnostních pásů, vytyčovací pásku a světlomety s magnetickým uchycením.

Svůj nový automobil jednotka sboru dobrovolných hasičů Závada získala díky dotaci Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky za přispění Moravskoslezského kraje a obce Závada, za což všem patří velké poděkování.

LOGO MSKlogo MT

Vytvořeno: 27. 9. 2018