2017.08.12 Oslavy 90. let pro VEŘEJNOST

2017.08.12 Oslavy 90. let pro VEŘEJNOST Velkolepe oslavy sboru pro veřejnost 12. srpna 2017

V sobotu 12. srpna 2017 proběhlo výročí 90. let Sboru dobrovolných hasičů v Závadě. V rámci oslav byla připravena akce pro širokou veřejnost ve spolupráci s HZS MSK.
Děti a dospěli si mohli vyzkoušet sve vědomosti a dovednosti u stánku preventivně výchovné činnosti a u stánku simulujíci soutěž TFA. Během celého odpoledne probíhala soutěž děti a dospělých v rychlosti oblečení zásahového obleku a 20 úderu kladivem na hammer boxu. Jako bonus si mohli vyzkoušet dospělí tahání 80 kg figuríny.

V rámci ukázek se představili profesionálni hasiči spolu s místni jednotkou u zásahu na nebezpečnou látku. Následovala ukázka hašení historickou stříkačkou z Dobroslavic a odpolední program završila ukázka vyprošťovaní osoby z havarovaného vozidla a jeho hašení v podání dobrovolných hasičů z Hlučína.
Doprovodný program doplnili okolní sbory s krátkymi vtipnými ukázkami s maketou hasičského vozu na témata: hašeni požáru, likvidace hmyzu, odstranění stromu a záchrana tonoucího. Během odpoledne hrála dechová kapela a večerní program zpestřila rocková hudba a ohňová show.

Celé oslavy doplňovala v sále výstava hasičských modelů. Za jejich zapůjčení vděčíme Jirkovi Lasákovi a Petrovi Kubíkovi z Bohuslavic. Součásti byla i výstava pohárů.
Hlavní a nejvíce navšťovovaná v rámci této výstavy byla kronika hasičů a hlavně nová FOTOKNIHA. Fotokniha byla pořízená v letošním roce a mapuje historii od roku 1997 do 2017. Jejiho zpracování se ujal Ondra Lasák. Hlavním dodavatelem byla firma Saal-Digital . Jejich kniha byla vytištěna velice rychle, přišla pečlivě zabalená a jeji zpracování bylo precizní. I když prošla v rámci oslav mnoha rukama a všichni si mohli prohlédnou skvělé fotografie v knize, na knize to není  Tak snad nám tendo dárek jako mapování historie dlouho vydrží.

Vytvořeno: 31. 8. 2017
Poslední aktualizace: 31. 8. 2017 0:00