Lezecký výcvik 2010

Lezecký výcvik 2.10.2010

V sobotu 2. října podnikla výjezdová jednotka obce lezecký výcvik.

Během času jsme vybavili naše hasičské vozidlo 30m lanem, ocelovýma smyčkama, karabinama a polohovacími pásy.

Již delší dobu jsme totiž plánovali si všechny tyto věci osahat a hlavně vyzkoušet. Toto se stalo skutečností v sobotu  2. října. Domluvili jsme se s instruktorem Alešem Chromým a vyjeli na most přes řeku Opavu v Hlučíně. Aleš nám ukázal základy jištění, a pak již všichni vyzkoušeli slanit na opasku z mostu. Na to jsme se všichni těšili, i když mnozí měli obavy z té výšky. Jakmile to slezli poprvé, všechny ovládlo nadšení a slaňování pomocí půlodního uzlu i osmy je velice bavilo. Za všeobecného nadšení se po více jak dvou hodinách blížil výcvik ke konci. Všem se moc líbil a doufám, že se něco nového naučili. A příště prý chtějí větší výšku. ;) Tak třeba zase někdy.

Vytvořeno: 2. 10. 2010
Poslední aktualizace: 2. 10. 2010 0:00